wtorek, 3 listopada 2015

"Flirtując z Bachem" - koncert Leny Ledoff i przyjaciół

06.11.2015 ( piątek) godz.18.30
Sala widowiskowa MDK w Aleksandrowie Łódzkim ul. 1 Maja 17/19

"Flirtując z Bachem" - koncert Leny Ledoff i przyjaciół:
Adam Rymarz - wokal jazzowy
Lena Ledoff - piano
Bartosz Stępień - kontrabas
Przemysław Kuczyński - perkusja
Wejściówka 10 zł 
W programie utwory Jana Sebastiana Bacha w jazzowej aranżacji. Muzycy proponują widzowi rodzaj subtelnej gry, w której skomplikowany i powściągliwy styl  muzyki barokowej łączy się z jazzową energią i swobodą improwizacji. Solista Adam Rymarz w interpretacji utworów wielkiego niemieckiego kompozytora posługuje się nietypowym dla tej muzyki brzmieniem i techniką swojego ciepłego jazzowego głosu, muzycy pod przywództwem pianistki Leny Ledoff odważnie zestawiają bachowskie tematy ze współczesnym brzmieniem tria jazzowego. Uczta nie tylko dla koneserów!
Lena Ledoff-pianistka i kompozytorka. Urodziła się w St. Petersburgu w Rosji. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. Od 1994 mieszka w Polsce. Całkowicie poświęciła się komponowaniu i graniu jazzu. W 2000 r. założyła zespół "Lena Ledoff Trio"
Adam Rymarz- absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach ( specjalność wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie ( chóralistyka i edukacja muzyczna). Wykonuje przeboje największych wokalistów muzyki rozrywkowej, pieśni gospel, arcydzieła muzyki klasycznej w nowych jazzowych aranżacjach. Wokalista obdarzony niezwykle ciepłą barwą głosu.
"Koncert z cyklu "Jesień pełna muzyki" organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego i Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego przy wsparciu ŁDK w ramach "współorganizacji projektów kulturalnych województwa łódzkiego 2015" oraz Gminy Aleksandrów Łódzki, pod patronatem Burmistrza Jacka Lipińskiego. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...