czwartek, 28 lipca 2011

"Dzień na wsi, dzień w mieście".

Dla upowszechniania kultury życia na wsi wśród dzieci i młodzieży z naszej gminy organizujemy w II połowie sierpnia 2011 akcję pod nazwą "Dzień na wsi, dzień w mieście", którą TVP Łódź objęła swoją opieką medialną.
          Inicjatorką akcji jest Pani Zosia Wąsicka, która na pierwszym spotkaniu Partnerstwa, opowiedziała o swoim marzeniu, żeby pokazać dzieciom z miasta jak się żyje na wsi. A marzenia się przecież spełniają!
Akcję przygotowujemy wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich  naszej gminy. W jej ramach planujemy odwiedziny dzieci z Łodzi w trzech gospodarstwach (w Saniach, Chrośnie i Adamowie Starym) w celu poznania atrakcji życia na wsi. Będą to całodniowe wyprawy na wieś. Dziećmi zaopiekują się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, podanych wsi oraz dzieci tam mieszkające. Pokażą jak się mieszka na wsi, jakie zwierzęta żyją w gospodarstwie, jak się je oporządza, jak wygląda gospodarstwo, maszyny, uprawy itd. Wspólnie ugotują obiad, pójdą na wycieczkę do lasu, spotkają się z gajowym, który im opowie o lesie o tym, jakie zwierzęta w nim żyją, jak rozpoznawać drzewa. Spotkają się też z twórcą ludowym, wyplatającym przedmioty z wikliny, poznają zabawy dzieci ze wsi, będą uczestniczyć w przejażdżce wozem zaprzęgniętym w konie, a także wspólnie będą się bawić przy ognisku.
W rewanżu dzieci z Łodzi zaproszą małych mieszkańców naszych wsi do siebie, aby im pokazać z kolei życie w "wielkim mieście".
Tą akcję wspiera Urząd Gminy Aleksandrów Łódzki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...