środa, 10 czerwca 2015

Moje polskie inspiracje - koncert jazzowy

12 czerwca 2015 ( piątek) godz.19.00
sala Towarzystwa Śpiewaczego im. St.Moniuszki
Aleksandrów Łódzki, ul. Ogrodowa 10

Koncert jazzowy "Moje polskie inspiracje". Wystąpi trio: Kowalski, Mostowy, Igielski. Projekt jest ukłonem w stronę polskich kompozytorów muzyki jazzowej. Zrodził się z fascynacji muzyką Krzysztofa Komedy, która stała się przyczynkiem do dalszych poszukiwań zwieńczonych poszerzeniem antologii o kompozycje Zbigniewa Namysłowskiego, zespołu Laboratorium czy jazzowe parafrazy utworów Fryderyka Chopina. Wybór kompozycji został dokonany w sposób pokazujący plastyczność jazzowej materii dźwiękowej. Znajdziemy tu ballady, jazzowe opracowanie folkloru i muzyki klasycznej, stylistykę funky oraz oryginalność idiomu kompozytorskiego Krzysztofa Komedy.

Przemko Kowalski (gitara basowa) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z zespołami Trabanda, Lena Ledoff Trio oraz big-bandem Jacka Delonga, z którym zdobył Grand Prix na Festiwalu w Nowym Tomyślu;

Artur Mostowy (drums) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z zespołami Trabanda, Lena Ledoff Trio, współtwórca ścieżki dźwiękowej do nagrodzonego Oscarem filmu Pawła Pawlikowskiego Ida.

Dariusz Igielski (pianino) – pianista, kompozytor i aranżer, absolwent wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat łączy swoją pasję muzyczną z działalnością pedagogiczną w szkolnictwie muzycznym.

Na koncert zapraszają: Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego oraz Partnerstwo
Impreza pod patronatem Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego Jacka Lipińskiego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...