środa, 5 lutego 2014

09.02.2014 "URBEX" WERNISAŻ FOTOGRAFII

09.02.2014 r. godz.: 16.00 (niedziela)
„Urbex” wernisaż wystawy fotografii 
Łukasza Śwituniaka i Krzysztofa Nowickiego
Herbaciarnia Klimaty
Aleksandrów Łódzki, ul. Warszawska 28

Na wystawie zaprezentowane będą zdjęcia Łukasza Śwituniaka z Łodzi oraz jego kolegi od fotowojaży Krzysztofa Nowickiego. Będą między innymi prezentowane zdjęcia dworku w Bełdowie z Gminy Aleksandrów Łódzki.
"Urbex" - chociaż nazwa jest skrótem od Urban Exploration, to sama dyscyplina dawno już wyszła poza granice miast o czym świadczy proponowana wystawa. Swoimi wyprawami i zdjęciami Łukasz i Krzysztof chcą zwrócić uwagę na miejsca nie tyle zapomniane, ile umierające - które może się okazać, że za kilka lat pozostaną jedynie na zdjęciach. Głównym punktem poszukiwań artYstów jest Województwo Łódzkie. Na wystawie będziemy mieli okazję oglądać miedzy innymi trzy umierające miejsca z najbliższych okolic Łodzi - Bursę Szkolną w Zgierzu, Zakłady Konstilany w Konstantynowie Łódzkim i dwór w Bełdowie koło Aleksandrowa Łódzkiego oraz inne niezwykłe miejsca naszego regionu. Posługując się "nomenklaturą" - obejrzymy budynek użyteczności publicznej, budynek fabryczny oraz majątek ziemski - trzy umierające obiekty z trzech różnych epok i trzech przeznaczeń.
Zapraszamy na wernisaż, na którym autorzy zdjęć opowiedzą o swoich pasjach artystycznych i pokażą interesujące slajdy, które będą uzupełnieniem wystawy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...