niedziela, 26 sierpnia 2012

UROKI MOJEGO MIASTA

"Uroki mojego miasta"


19.08.2012 w niedzielę od godz.11.00 do późnych godzin wieczornych  można było podziwiać, przed Biblioteką Publiczną im.Jana Machulskiego, prace 14 aleksandrowskich artystów, które powstały w czasie lipcowego pleneru plastycznego. Na wystawę złożyło się kilkadziesiąt dzieł wykonanych  różnymi technikami artystycznymi ( pastele, oleje, rysunek,akwarela...). Ukazują urodę, wielokulturowość i historię naszej gminy.
 Wystawa  nie bez kozery była zorganizowana w niedzielę 19 sierpnia. Tego dnia o godz.19.00 w sąsiadującym z Biblioteką zabytkowym kościele pw. św. Stanisława Kostki odbył się koncert organizowany przez Filharmonię Łódzką w ramach Wędrownego Festiwalu "Kolory Polski" pt Ekumeniczny Dialog. Do Aleksandrowa przyjechali  melomani, miłośnicy tego Festiwalu i muzyki żydowskiej z całego województwa. Była to zatem wspaniała okazja do pochwalenia się naszym regionem i promocji twórców.
W przedsięwzięciu wzięły udział następujące osoby:Anna Bednarek, Paulina Ciąćka, Szymon Ciechelski, Anna Heyda, Anna Ignaczak, Roman Janaszkiewicz, Mariola Jarzyna ( pomysłodawczyni pleneru), Katarzyna Jaśkiewicz, Grażyna Kukulska, Małgorzata Ludwiczak, Renata Sobczak, Katarzyna Spychalska, Zygmunt Świątek oraz Ewa Wojniak.
Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za dostarczenie wielu pięknych, estetycznych wrażeń, a pani Agnieszce Hanajczyk, Poseł na Sejm RP,  za pomoc przy realizacji pleneru.Dzięki jej wspaniałej darowiźnie ( zakup niezbędnych materiałów plastycznych) mogliśmy zrealizować nasz pomysł.
 Powstanie też kalendarz gminy na rok  2013 "Uroki mojego miasta",do którego artyści udostępnią bezpłatnie swoje prace.

 Wystawę obejrzymy jeszcze raz  w plenerze podczas Festiwalu Sztuk Różnych 15 września, potem będzie eksponowana w Galerii Biblioteki Publicznej im.Jana Machulskiego do 16 października.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...