środa, 14 grudnia 2011

WARSZTATY TEATRALNE

Odbywały się 3 i 4 grudnia oraz 10 i 11 grudnia 2011 pod okiem fachowców  z Łodzi, pani Małgosi Flegel - aktorki i wykładowcy łódzkiej filmówki i pana Andrzeja Czernego – reżysera, wieloletniego animatora teatru amatorskiego, twórcy teatru Dziewięćsił.
Ciekawie poprowadzone warsztaty prowadzone były w urokliwej scenerii aleksandrowskiej Herbaciarni Klimaty. Jak się okazało każda przestrzeń może być wykorzystana teatralnie, a miejsca ciekawie zakomponowane dodatkowo inspirują do twórczej pracy.
W warsztatach uczestniczyło 20 osób w różnym wieku; od gimnazjalistki poprzez młodzież licealną i studencką , a także młodych duchem 40 i 50-latków. Zróżnicowanie wiekowe tej grupy stanowiło jej niewątpliwy walor, co podkreślili animatorzy warsztatów, zachwyceni ogromnym zaangażowaniem przybyłych na warsztaty osób oraz ich otwarciem i kreatywnością.                                                                                   

Dziękujemy pani Małgosi Flegel i panu Andrzejowi Czernemu za uruchomienie naszej wyobraźni oraz za przeprowadzenie wielu ciekawych ćwiczeń technicznych, w trakcie których uczyliśmy się umiejętnego oddychania, poruszania się, ćwiczyliśmy  ekspresję ciała, uświadamialiśmy sobie rolę gestu, mimiki , interpretowaliśmy ciekawe teksty Tadeusza Różewicza.
Podczas warsztatów poznaliśmy też zarys historii dramatu i teatru oraz dowiedzieliśmy jak powstaje monodram i inne małe formy teatralne, jaka jest specyfika ich tworzenia, jaka rola aktora i jak wygląda współpraca wszystkich twórców spektaklu
Był to bez wątpienia „ twórczy zaczyn” naszych  działań teatralnych, albowiem będzie ciąg dalszy tej teatralnej przygody. Jeśli ktoś nie mógł być w tym czasie na warsztatach, a chciałby wiedzieć coś więcej lub przyjść do nas. ZAPRASZAMY!

1 komentarz:

  1. Witam, niestety mogłam być tylko na pierwszym spotkaniu. Ostatnie zdanie wiele nie wyjaśnia, proszę o bardziej szczegółowe informacje gdzie ewentualnie można dowiedzieć się o kolejnych spotkaniach grupy teatralnej ?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...