czwartek, 28 lipca 2011

"Igłą malowane".Wernisaż wystawy haftu krzyżykowego.

Dla promowania tradycji rękodzielniczych naszego Regionu, organizujemy wystawę i warsztaty haftu krzyżykowego. 
Partnerstwo zaprasza na wernisaż wystawy Haftu Krzyżykowego artystów z naszej gminy i gmin okolicznych, 29 lipca ( w piątek ) 2011 r,.  o godz.19.00 w Klubokawiarni w Aleksandrowie Łódzkim ul.Ogrodowa 1.  
Wystawie towarzyszyć będzie koncert kapeli "Aleksandrowianie". 
W naszym regionie mieszka wielu artystów tworzących piękne obrazy haftem krzyżykowym. Prezentujemy ja wszystkim mieszkańcom naszej gminy, bo to prawdziwa uczta dla oka. Haftowanie to jedna z podstawowych, obok szydełkowania i robienia na drutach, technik wykorzystywanych w robótkach ręcznych. Nie jest nadmiernie skomplikowana. Polega na zdobieniu materiału ściegami wykonywanymi specjalną igłą i nitką. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne. To także świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, odpoczynek, relaks, odstresowanie, realizację pasji twórczych. Podstawowe akcesoria do tego rękodzieła to igła i nitka, których artyści wyczarowują istne cuda. 

  Jeżeli chcesz poznać tą technikę tworzenia zapraszamy na warsztaty Haftu Krzyżykowego do Klubokawiarni Od 1 do 5 sierpnia 2011 w godz.10.00-12.00 lub 17.00-19.00 Pani Gosława Jaroniak i Iwona Gruner będą uczyły podstaw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...